Поради психолога

Пам'ятка  «Робота з обдарованими дітьми»

·  Забезпечуйте сприятливу емоційну ат­мосферу на уроці, адже обдарована дитина набуває емоційного досвіду у процесі взає­модії з людьми.

·  Дотримуйтеся порядку й дисципліни: обдаровані діти, як і всі інші, мають знати межу припустимої поведінки.

·  Скеровуйте енергію і творчість обдаро­ваних дітей у потрібному напрямі, щоб їхня праця приносила користь.

·  У роботі з обдарованими дітьми викорис­товуйте дослідницький метод, це активізує роботу.

·  Пам'ятайте, що в обдарованих дітей став­лення до школи найчастіше — приховано негативне (програма цікава, але навчальний план не відповідає їхнім вимогам).

·  Обдаровані не сприймають стандартних форм навчання (їм просто нудно).

·  У них є невідповідність між фізичним, інтелектуальним і соціальним розвитком (характерний потяг до дітей старшого віку, неможливість стати лідером, бажання бути дорослим).

·  Вони прагнуть досконалості (потреба в самоактуалізації).

·  Обдаровані діти часто мають нереалістич­ну мету (завищена самооцінка).

·  Їм притаманна потреба в увазі дорослих, у безпеці та нетерпимість до оточення, рі­вень інтелектуального розвитку якого значно нижчий.

·  Тісно співпрацюйте з батьками, щоб роз­винути здібності дитини.